РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (18 листопада 2011) 

 • Бюгде. Вивчити норвезьку культуру протягом дня?

  Щоразу подорожуючи до нової країни, стрімголов намагаєшся відвідати якомога більше музеїв, галерей, парків. Загалом, чим більше пам’яток культури, тим краще. Єдиною проблемою зазвичай стає незручне розташування визначних місць, що наче розсипані в і без того незрозумілому чужому місті. На щастя, чимало країн застосовують практику музеїв, що розташовані зовсім поруч. Норвезький півострів Бюгде - культурна «ін’єкція», яка розкриє вам істину цієї країни лише за день.


  Дерев’яна хатинка на території Національного етнографічного музею.

  Під час візиту до столиці цієї скандинавської країни Осло обов’язковим пунктом вашої культурної програми має бути подорож на Бюгде. Комфортабельний кораблик, який курсує кожні 20 - 30 хвилин від пірсу №3 (на фото), що на площі Ратуша (з квітня по вересень), за 15 хвилин домчить вас до пункту призначення. Існує дві зупинки: перша - біля Музею кораблів вікінгів та Національного етнографічного музею, а також друга, де знаходиться славнозвісний «Фрам», «Кон-Тікі» та Музей норвезького кораблебудування. Рекомендовано виходити на першій «пристані», аби послідовно пройти весь маршрут і знову потрапити на причал.

  Народний музей на перший погляд здається маленьким, тож одразу в пам’яті виникають картинки зі старовинними речами, що зібрані під склом. Але як би не так! Зайшовши всередину, розумієш, що цей будиночок - лише вхід у величезний тематичний парк, що відкриває яскраву книгу історії норвезького життя з давніх-давен і до XIX ст. Експозиція розпочинається дерев’яними хатинками, завезеними з усієї країни. Найприємніше, що тішить і дорослих, і тим паче маленьких туристів - в середину майже кожного будиночка можна зайти. Блукаючи старовинною частиною парку, можна провести аналогію з нашим музеєм під відкритим небом в Пирогово (м. Київ), проте тут можна побачити окремі предмети побуту різних часів. Зручні покажчики вкажуть напрямок руху, і тоді історія, а головне - людське вміння творити, поступово змінюватимуть зовнішній вигляд споруд від дерев’яних до кам’яних, а згодом і зовсім сучасних, цегляних. Подорожуючи самостійно, можна послухати екскурсоводів, яких дуже просто зустріти. Обираєте потрібну мову - і насолоджуйтесь. У багатьох хатинках можна зустріти не манекенів, а людей, які презентують типових представників тієї епохи. Тож будьте обачні, зазираючи до чергового віконця, аби не злякатись. Так звані «мешканці» з радістю розкажуть вам, чим в той час займались, що виготовляли. Ще однією особливістю є те, що кожен будиночок має реальну історію, а це означає, що родини, про які ви дізнаєтесь, існували насправді, а всі предмети даної експозиції використовували у звичайному повсякденному житті. Стомившись, можна зайти до стилізованої крамниці XIX ст., відпочити на лавці або випити колодязної водички. Наприкінці експозицій музею вас чекає крамничка з типовими сувенірами у вигляді кумедних тролів, светри з оленями та багато іншого. Проте, не кваптесь скуповувати жадані магнітики, адже попереду ще кілька зупинок з ідентичним крамом.


  Корабель вікінгів.

  Наситивши погляд та уяву типовою архітектурою минулих часів, прямуймо до найголовнішої пристрасті варязького народу - човнів, а саме - до Музею кораблів вікінгів. Місцева експозиція становить три величезні судна, які були підняті з морського дна після тисячолітнього сну. На диво, дерево збереглося непогано, отже, будували з розумом. Зустріне вас велетень з темного дерева - корабель Осеберга, що є подарунком вождя вікінгів його загиблій дружині. Роздивлятися човен ліпше зі спеціально змонтованих балкончиків, а якщо хочете посидіти - то легкі стільчики, що розкладаються, можна помістити будь-де у залі, аби тільки не заважати вільно пересуватися групам туристів. Трохи менш цілісним представлено Тунський корабель, біля якого також можна побачити зброю, що збереглась, та залишки намету. Завершує виставку Гокстадський корабель, який було поховано разом з його вождем. Є свідчення, що саме на таких човнах вікінгами було відкрито Ісландію та Північну Америку. Окрім величних суден, ви зустрінетесь з речами, які також були знайдені на дні. Від різьблених деталей кораблів до ножів, ятаганів. В одній з вітрин красуються різьблені санчата з темного дерева.

  Цей музей неодмінно огортає войовничим духом. З легкістю уявляються кремезні чоловіки з рогатими шлемами та рудими бородами.

  Першу зупинку на музейному півострові розвідано, але залишаються неймовірні пригоди плотів «Ра» та «Кон-Тікі», а також історія «Фрама», про які ви зможете дізнатися вже у наступних номерах газети залізничників.

  Лідія ЛЕЛЕЧЕНКО, Спеціально для «Рабочего слова»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05